Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

FANCLUB Vinařství Kovacs

Přihlaste se do FANCLUBu Vinařství Kovacs a získejte pro sebe tyto výhody:

  • Sleva min. 10% na lahvové víno
  • Doprava zdarma při objednávce nad 30 lahví (5 a více ucelených kartonů)
  • Odběr novinek z vinařství - upozornění na akční nabídky + pozvánky na akce (je možné kdykoli odhlásit)
  • https://www.vinarstvi-kovacs.cz/FANCLUB-Vinarstvi-Kovacs/

Vinobraní 2014

  

Vážení milovníci dobrého vína,

v sobotu, 20. září 2014, proběhne ve vinařské obci Novosedly již tradiční slavnost Vinobraní spojená s historickým průvodem a putováním po místních sklepích. Všichni jste srdečně zváni!!

Slavnostní vinobraní v Novosedlích

Termín akce: 20.září
Místo konání: Novosedly

Jak Slavnostní vinobraní probíhá?

Novosedelská slavnost vinobraní je zahájena na návsi vystoupením pěveckého mužského a ženského souboru. V programu dále vystoupí folklorní soubor „Jarabáček“ z Drnholce.

Ve 14.00 hod. vyjde od radnice za doprovodu dechové hudby historicky laděný průvod stávající z řad místních občanů, oděných v dobových kostýmech, doprovázející „vrchnost“ vezoucí se v kočáru taženého koňmi na projížďžce svým panstvím. V průvodu nechybí ani bůh vína Bakchus se svojí družinou. Průvod po projití obcí pokračuje dál cestou kolem vinných sklepů, kde „vrchnost“ uděluje místním vinařům „Právo vinného šenku“. Pro účastníky průvodu i doprovázející návštěvníky je připraveno pohoštění a nabízen k ochutnání burčák od místních vinařů. Po projití celé terasy se průvod vrátí zpět k radnici, kde program pokračuje lidovou veselicí.

Navíc po celou sobotu 20. 9. 2014, od 10 do 17 hodin budou mít Novosedelské sklepy otevřeno a můžete celý den ochutnávat vína místních vinařů. Více informací o Dni Otevřených sklepů najdete ZDE.A jak to na Slavnostním vinobraní v Novosedlích vypadá?