Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

FANCLUB Vinařství Kovacs

Přihlaste se do FANCLUBu Vinařství Kovacs a získejte pro sebe tyto výhody:

  • Sleva min. 10% na lahvové víno
  • Doprava zdarma při objednávce nad 30 lahví (5 a více ucelených kartonů)
  • Odběr novinek z vinařství - upozornění na akční nabídky + pozvánky na akce (je možné kdykoli odhlásit)
  • https://www.vinarstvi-kovacs.cz/FANCLUB-Vinarstvi-Kovacs/

Vinařství Kovacs má mistra v řezu révy vinné!

Kovacs - Vinařství Kovacs má mistra v řezu révy vinné!    To, že naše vinohrady mají tu nejlepší péči a jsou v rukách skutečných odborníků prokázal v pátek 22. února 2019 jeden z našich vinohradníků - pan Tomáš Petržela. Stal se totiž vítězem 15. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy vinné! Čtěte více v článku...

Stará hora - Vinice Vinařství KovacsVinice Vinařství Kovacs - Stará hora


Mistrovství v řezu révy vinné, je soutěž, kterou každoročně organizuje Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS Vinařské potřeby. Okolo 73 soutěžících rozdělených do kategorií Elite a Junior dostalo za úkol během 15 minut co nejkvalitněji ostříhat 25 keřů odrůdy Rulandské šedé, kategorie Junior pak keře odrůdy Dornfelder, tentokrát v desetileté vinici v ZD Sedlec, které soutěž letos hostilo. 

Osmičlenná odborná porota hodnotila nejen kvalitu řezu, jeho čistotu, ohleduplnost a celkový přístup ke keři. U nerozhodných výsledků měla možnost přihlédnout k času soutěžících. „Letos se podařilo ve stanoveném limitu ořezat všechny keře pouze necelé sedmdesátce procent soutěžících,“ dodává Martin Chlad, marketingový a obchodní ředitel Svazu vinařů ČR. Za správné ořezání keřů bylo možné získat 5 bodů, celkem tedy 125 bodů. Tomáši Petrželovi se podařilo ostříhat všech 25 hlav se ziskem 120 bodů.

Odvezl si tak trofej v podobě pozlacených nůžek a vinohradnického nářadí od společnosti BAHCO.

Tomášovi moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Vinařství Kovacs!

www.vinarskepotreby.cz