Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

FANCLUB Vinařství Kovacs

Přihlaste se do FANCLUBu Vinařství Kovacs a získejte pro sebe tyto výhody:

  • Sleva min. 10% na lahvové víno
  • Doprava zdarma při objednávce nad 30 lahví (5 a více ucelených kartonů)
  • Odběr novinek z vinařství - upozornění na akční nabídky + pozvánky na akce (je možné kdykoli odhlásit)
  • https://www.vinarstvi-kovacs.cz/FANCLUB-Vinarstvi-Kovacs/

Muškát z Vinařství Kovacs zachutnal až v USA!

Kovacs - Muškát z Vinařství Kovacs zachutnal až v USA!    Výsledky nové vinařské soutěže soutěže Great American International Wine Competition která se uskutečnila v USA nám přinesly zlatou medaili! Čtěte více v článku...

 

Great American International Wine Competition je novou soutěží, kde letos posuzovali hodnotitelé z 9 zemí přes 1000 vzorků vín z 19 zemí. Vznikla oddělením ze soutěže Finger Lakes International Wine Competition, která je největší charitativní soutěží (vinařství v soutěži přispívají svými víny i do aukce jejichž výtěžek hradí pobyt dětí s různými onkologickými onemocněními ve speciálním letním kempu). Jelikož tato soutěž ale již začala přesahovat samu sebe, organizátoři se tedy rozhodli pokusit se vybudovat vedle ní vysoce profesionální a odbornou soutěž s cílem dosáhnout během několika let nejvyššího kreditu mezi soutěžemi v USA a zařadit se do světové špičky. Obě soutěže však budou mít odlišné způsoby hodnocení, a tak bude zajímavé sledovat jejich výsledky.

Stejně jako Finger Lakes však má The Great American International Wine Competition také svůj charitativní rozměr. Pořádající nadace Raise the Glass věnuje její letošní výtěžek charitativní organizaci InterVol, která se zabývá shromažďováním zdravotnického materiálu a vybavení a poskytuje je zdravotníkům v nejchudších a nejpotřebnějších oblastech světa.

Celkově byly uděleny medaile 52% vín, z 212 moravských a slovenských vín (včetně medovin a ovocných vín) získalo medaili 122 (58%). Je pro nás tedy obrovským oceněním, že si i náš Muškát moravský - pozdní sběr 06/15 v této těžké konkurenci vybojoval zlatou medaili.

Tento Muškát vyniká intenzivní, typicky muškátovou vůní, plnou nektaru z drobných kvítků. V plné a harmonické chuti můžeme najít květový med či zralý pomeranč. Limetkové tóny, které se krásně prolínají s jemnou mineralitou pak dodávají vínu příjemnou svěžest. Hrozny pro toto víno dozrály v naší vinici Daniel v Dobrém Poli, která je více než 20 let stará a svou špičkovou kvalitu pravidelně prokazuje významnými oceněními, které „její“ vína získávají. Mezi nejvýznamnější patří například stříbrná medaile Weinparade Poysdorf 2015 pro Veltlínské zelené z ročníku 2013, Salon vín 2014 pro Muškát z ročníku 2012 nebo dvě korunky ze soutěže Král vín 2009 pro Veltlínské zelené z ročníku 2008. Zlatá medaile z Great American International Wine Competition 2017 se tedy přidává na celkový seznam prestižních ocenění vín z této viniční trati, ale je také dalším uznáním kvality pro Muškát z ročníku 2015. Ten má již na svém kontě zlatou medaili z Vinařských Litoměřic 2016, a také bronzovou medaili z Valtických vinných trhů 2016.

Úžasným faktem je i to, že „Československo“ bylo druhou nejpočetněji zastoupenou zemí v soutěži po domácích USA. Je pro nás tedy velká čest, že právě Vinařství Kovacs společně s dalšími oceněnými vinaři reprezentuje špičkovou kvalitu moravských, českých a slovenských vín až v daleké Americe.

Oceněný Muškát si můžete vychutnat i Vy, stačí si jej pohodlně vložit do nákupního košíku a objednat skrz náš e-shop. K dostání je samozřejmě také v naší firemní vinotéce.