Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

FANCLUB Vinařství Kovacs

Přihlaste se do FANCLUBu Vinařství Kovacs a získejte pro sebe spoustu výhod:

Ohlednutí za Vinobraním a Dnem otevřených sklepůV sobotu 20. září 2014 proběhlo v Novosedlech Vinobraní spojené s historickým průvodem a Dnem otevřených sklepů.

Vinobraní započal historicky laděný průvod u městské radnice. Novosedelští, oděni v dobových kostýmech, doprovázeli při projížďce obcí “vrchnost“, vezoucí se v kočáru taženém koňmi. Když jde o vinobraní, tak nesměl chybět ani bůh vína Bakchus, který se se svou družinou rovněž veselil na jednom z povozů. Vše doprovázela dechová hudba, která dodávala tu správnou, nezaměnitelnou atmosféru.

Poté, co se “vrchnost“ projela po svém panství, průvod pokračoval dále cestou kolem vinných sklepů a k našemu Vinařství, kde již čekalo pohoštění v podobně koláčků, chlebů se škvarkovou pomazánkou a skvělého burčáku.

Následně jsme slavnostně přijali “Právo vinného šenku“, kterým máme od pánů konšelů dovoleno „vína svá načínati a šenkovati, rovněž odbývati zábavy, tance a muzigy, jakož i služby hostinské vykonávati“.

Svou trasu průvod zakončil opět u radnice, kde se konala bujará lidová veselice.
____________________________________________________________________________________________________________________

Den otevřených sklepů přilákal k nám do Vinařství jednou tolik návštěvníků co v loňském roce, z čehož máme velkou radost.

Ve vinotéce se hojně ochutnávalo. Nejúspěšnějším vínem se jednoznačně stalo Cuvée Amálie – pozdní sběr 51/12. Velké oblibě se těšila Pálava – výběr z hroznů 22/13 a dále pak Rulandské šedé – moravské zemské víno 77/12

 

Restaurace Vinařství Kovacs zásobovala skvělými jídly a sklepní vinárnu rozezvučela cimbálová muzika Kasanica, s níž si návštěvníci radostně prozpěvovali do pozdních nočních hodin.

I přes částečnou nepřízeň počasí byly obě akce velmi zdařilé a už nyní se těšíme na příští rok.