Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

FANCLUB Vinařství Kovacs

Přihlaste se do FANCLUBu Vinařství Kovacs a získejte pro sebe tyto výhody:

  • Sleva min. 10% na lahvové víno
  • Doprava zdarma při objednávce nad 30 lahví (5 a více ucelených kartonů)
  • Odběr novinek z vinařství - upozornění na akční nabídky + pozvánky na akce (je možné kdykoli odhlásit)
  • https://www.vinarstvi-kovacs.cz/FANCLUB-Vinarstvi-Kovacs/

Ohlédnutí za Vinobraním a Dnem otevřených sklepů v Novosedlech 2017

Kovacs - Ohlédnutí za Vinobraním a Dnem otevřených sklepů v Novosedlech 2017    V sobotu 16. září 2017 proběhlo v Novosedlech Vinobraní spojené s historickým průvodem a Dnem otevřených sklepů. Přinášíme Vám malé ohlednutí za akcí a fotky, zachycující skvělou atmosféru sobotního dne :) Více rozkliknutím článku...


I přes pochmurné podzimní počasí za námi do Novosedel letos dorazilo mnoho milovníků vína a zábavy, užít si Den otevřených sklepů spojený s velkolepou slavností Vinobraní.

Historicky laděný průvod složený z Novosedelských oděných v dobových kostýmech vyrazil společně s vrchností v kočáru od městské radnice po tradiční projížďce obcí. Nebyl by to bůh vína Bakchus, aby chyběl na vinobraní, a tak jste ho mohli vidět bujaře se veselit se svou družinou na jednom z povozů či se s ním společně vyfotit. Dechová hudba pak dolaďovala tu správnou a nezaměnitelnou atmosféru.

Poté, co se “vrchnost“ projela po svém panství, průvod pokračoval dále cestou kolem vinných sklepů a k našemu Vinařství Kovacs, kde již čekalo pohoštění v podobně koláčků, chlebů se škvarkovou pomazánkou a skvělého burčáku. 

Následně jsme slavnostně přijali “Právo vinného šenku“, kterým nám konšelé i na další rok dovolují „vína svá načínati a šenkovati, rovněž odbývati zábavy, tance a muzigy, jakož i služby hostinské vykonávati“.

Svou trasu průvod zakončil opět u radnice, kde se konala bujará lidová veselice.
____________________________________________________________________________________________________________________

Den otevřených sklepů přilákal k nám do Vinařství Kovacs mnoho žíznivých, takže se ve vinotéce rozlévala jedna lahev za druhou. Vaším vinným favoritem se tentokrát poprvé stalo naše polosladké cuvée Tramín červený x Muškát moravský - pozdní sběr 37/15 Family Reservedruhou příčku obsadila rovněž polosladká Pálava 0,75 výběr z hroznů 17/15 Family reserve a hodně Vám chutnal i náš Sauvignon 0,75 výběr z hroznů 13/15 Family reserve.

Od čtyř hodin rozezvučila "Vinařský dvůr" Musica Folklorica, která zvesela hrála všem posluchačům usazeným na naší letní terase.

Moc děkujeme Vám všem za tak úžasně hojnou účast! Máte-li nějaké své fotky z Vinobraní v Novosedlech, neváhejte se o ně s námi podělit na našich sociálních sítích Facebook, Google+ a Instagram. Rádi si s Vámi připomeneme skvělou atmosféru :)

Věříme, že jste si u nás a s námi Novosedelské vinobraní skvěle užili a moc se na Vás těšíme příští rok!