Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

FANCLUB Vinařství Kovacs

Přihlaste se do FANCLUBu Vinařství Kovacs a získejte pro sebe spoustu výhod:

Ohlédnutí za Vinobraním a Dnem otevřených sklepů v Novosedlech 2016

Kovacs - Ohlédnutí za Vinobraním a Dnem otevřených sklepů v Novosedlech 2016    V sobotu 17. září 2016 proběhlo v Novosedlech Vinobraní spojené s historickým průvodem a Dnem otevřených sklepů. Přinášíme Vám malé ohlednutí za akcí a fotky, zachycující skvělou atmosféru sobotního dne :)


I letos celé akci přálo pěkné a příjemné počasí, které návštěvníkům umožnilo si akci užít opravdu naplno. 

Historicky laděný průvod složený z Novosedelských oděných v dobových kostýmech vyrazil společně s vrchností v kočáru od městské radnice po tradiční projížďce obcí. Nebyl by to bůh vína Bakchus, aby chyběl na vinobraní, a tak jste ho mohli vidět bujaře se veselit se svou družinou na jednom z povozů. Dechová hudba pak dolaďovala tu správnou a nezaměnitelnou atmosféru.

Poté, co se “vrchnost“ projela po svém panství, průvod pokračoval dále cestou kolem vinných sklepů a k našemu Vinařství Kovacs, kde již čekalo pohoštění v podobně koláčků, chlebů se škvarkovou pomazánkou a skvělého burčáku. 

Následně jsme slavnostně přijali “Právo vinného šenku“, kterým nám konšelé i na další rok dovolují „vína svá načínati a šenkovati, rovněž odbývati zábavy, tance a muzigy, jakož i služby hostinské vykonávati“.

Svou trasu průvod zakončil opět u radnice, kde se konala bujará lidová veselice.
____________________________________________________________________________________________________________________

Den otevřených sklepů přilákal k nám do Vinařství Kovacs mnoho žíznivých, takže se ve vinotéce rozlévala jedna lahev za druhou. Vaším vinným favoritem se tentokrát jednoznačně stala polosladká Pálava - výběr z hroznů 17/15 Family Reservedruhou příčku obsadilo červené polosuché Regentské cuvée - pozdní sběr 35/15 a hodně Vám chutnal i náš sekt Afrodité, z čehož máme velkou radost.

Výherkyní soutěže o Šampiona Vinařského dvora se stává paní Petra Pernicová z Veselí nad Moravou, která správně odhlasovala pro Pálavu - výběr z hroznů 17/15 Family Reserve. Výhra - 6 lahví z produkce Vinařství Kovacs - jí bude zaslána v týdnu 26. - 30. 9. 2016. Moc gratulujeme! :)

Od pěti hodin hodin rozezvučila "Vinařský dvůr" cimbálová muzika Vergariovci, která zvesela hrála všem posluchačům usazeným na naší letní terase.

Moc děkujeme Vám všem za tak úžasně hojnou účast! Máte-li nějaké své fotky z Vinobraní v Novosedlech, neváhejte se o ně s námi podělit na našich sociálních sítích Facebook, Google+ a Instagram. Rádi si s Vámi připomeneme skvělou atmosféru :)

Věříme, že jste si u nás a s námi Novosedelské vinobraní skvěle užili a moc se na Vás těšíme příští rok!