Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Google+

Jsme také na Instagramu

FANCLUB Vinařství Kovacs

Přihlaste se do FANCLUBu Vinařství Kovacs a získejte pro sebe spoustu výhod:

Ohlédnutí za Vinobraním a Dnem otevřených sklepů v Novosedlech 2015


V sobotu 19. září 2015 proběhlo v Novosedlech Vinobraní spojené s historickým průvodem a Dnem otevřených sklepů.

Letos se obci Novosedly konečně úplně vyhlo špatné počasí a tak si návštěvníci obě akce užili opravdu do sytosti. Tak jako každý rok začalo vinobraní historicky laděným průvodem u městské radnice. Novosedelští, oděni v dobových kostýmech, doprovázeli při projížďce obcí “vrchnost“, vezoucí se v kočáru taženém koňmi. Když jde o vinobraní, tak nesměl chybět ani bůh vína Bakchus, který se se svou družinou rovněž veselil na jednom z povozů. Vše doprovázela dechová hudba, která dodávala tu správnou, nezaměnitelnou atmosféru.

Poté, co se “vrchnost“ projela po svém panství, průvod pokračoval dále cestou kolem vinných sklepů a k našemu Vinařství, kde již čekalo pohoštění v podobně koláčků, chlebů se škvarkovou pomazánkou a skvělého burčáku. Pohled na spokojené návštěvníky hladící si plná břicha byl pro nás vskutku potěšující :) 

Následně jsme již tradičně slavnostně přijali “Právo vinného šenku“, kterým máme od pánů konšelů dovoleno „vína svá načínati a šenkovati, rovněž odbývati zábavy, tance a muzigy, jakož i služby hostinské vykonávati“.

Svou trasu průvod zakončil opět u radnice, kde se konala bujará lidová veselice.
____________________________________________________________________________________________________________________

Den otevřených sklepů přilákal k nám do Vinařství Kovacs obrovskou spoustu lidí, takže vinotéka téměř praskala ve švech a degustovalo se o sto šest :) Své prvenství ve Vaší oblíbenosti si opět obhájilo sladké Cuvée Amálie – pozdní sběr 51/12 a druhou příčku obsadil polosladký Ryzlink rýnský - moravské zemské víno.Restaurace Vinařství Kovacs podávala skvělé moravské dobroty po kterých se jen zaprášilo a po sedmé hodině rozezvučila "Vinařský dvůr" cimbálová muzika Husáři.


Moc děkujeme Vám všem za tak úžasně hojnou účast! Věříme, že jste si u nás a s námi Novosedelské vinobraní skvěle užili a těšíme se na příští rok!